Coursing 29.5 a 30.5.2010

Coursing 29.5 a 30.5.2010...

Trénink coursingu  Lipová-lázně

29.5. a 30.5.2010 proběhl  další  úžasný trénink coursingu.  Víkendu ale předcházela úprava trati. Bylo potřeba posekat  velkou plochu mokré vysoké trávy. Navíc  bylo vše podmáčené a  celý týden pršelo.  Po velkých problémech  se podařilo  připravit  většinu  plochy a tak se v sobotu mohlo začít. Počasí nám mimořádně přálo a  běhalo se s velkým nasazením. První kolo bylo tak vyrovnané, že o první místo  bojovali hned 4 psi se stejným počtem bodů. Hodnotilo se  dle  národního bodovacího systému.  Druhý běh  byl proto mimořádně napínavý  a ve hře o první místo zůstali 3 psi a tak  na  další běžce, včetně Bouinky, kteří  získali o bod či dva méně, již diplomy nezbyly. Po  vyhlášení vítězů a předání cen  jsme se dohodli, že ještě poběžíme sprint do kopce. Matyáš to ale vzal jako prověrku  kondice psů a s navijákem se zastavil až v polovině velké sjezdovky.  K cíli  pak opravdu   doběhla asi  jen třetina, měli toho opravdu dost.  Největší  ovace  sklidil pes kříženec border kolie, který nejen že vyběhl  celou trat až k cíli,ale ještě si vzal střapec a odnesl ho  dolů na start dalšímu  běžci. Tak jako při předchozím tréninku se nikomu nechtělo domů a tak si pejsi ještě chvíli  hráli a lidé  si povídali u piva a klobásek.

V neděli  bylo od rána zataženo a tak nám bylo jasné, že stihneme maximálně jeden běh. Trat byla  hodně zajímavá a  složitá, tentokrát byly využity i různé terénní překážky.  Bou se umístila předběžně na prvním místě spolu s jedním psem. Po prvním kole se spustil vydatný  déšt a  obavy se naplnily.  Velmi rychle  bylo vše pod vodou  a museli jsme bohužel trénink ukončit.  Vítězové tentokrát vyhlášeni nebyli, ale i tak   jsme si  běhání   náramně užili a i přes déšt nás to všechny bavilo.  Moc se   těšíme na příště.

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek